4.6667 21

Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Müze Kütüphanesi

18

Museum Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Müze Kütüphanesi in ratings 2024:

3 place in «price»

В рейтинге лучших музеев Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Müze Kütüphanesi занимает 18 место. В округе Шиле 12 место.
174 views
0 в избранных
21 reviews
exposition
kids
traff
infrastructure
location
price

Show map

Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı ilimizde hizmet veren kütüphanelerimizin bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.
Fatih ilçesinin tarihini, Fatih ilçesine ait fotoğraflara ve bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
Milli Kütüphane Görme Engelliler Merkezi’nde görme engelli vatandaşlarımızın yararlanması için gönüllü okurlar aracılığıyla ve görme engelli üyelerin talepleri doğrultusunda kitaplar seslendirilmektedir. 5000'i aşan sesli kitap arşivimizde, başta sınavlara hazırlık, ders kitapları olmak üzere, güncel ve klasik edebi eserlerden oluşan; roman, şiir, deneme, öykü, psikoloji gibi farklı kategoride eserlerde yer almaktadır. En az yüzde 40 oranında görme engelli olduğunu belgeleyen vatandaşlarımız sesli kitap hizmetinden yararlanabilmektedirler. www.mkutup.gov.tr ya da http://konusankitaplik.mkutup.gov.tr adreslerinden seslendirilmesini istedikleri kitap taleplerini ve görüşlerini iletebilmektedirler.

«Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Müze Kütüphanesi» located: Cankurtaran, Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Müze Kütüphanesi, Alay Pavilion, Gülhane Parkı içi No:1, 34122 Fatih/İstanbul, Türkiye , Шиле. Website музея ahtem.kutuphane.gov.tr . As of 2024-07-25 06:31:16 «Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Müze Kütüphanesi» takes 18 place in Museums Istanbul. See awards and statuses Istanbul 2024.

Is it your company? Get access to card editing and additional features

Report a problem

Share

Contact

Address: Cankurtaran, Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Müze Kütüphanesi, Alay Pavilion, Gülhane Parkı içi No:1, 34122 Fatih/İstanbul, Türkiye Шиле
Tuesday: 10 AM–8 PM
Wednesday: 10 AM–8 PM
Thursday: 10 AM–8 PM
Friday: 10 AM–8 PM
Saturday: 10 AM–8 PM
Sunday: Closed
Monday: 10 AM–8 PM

Foto

Reviews to Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Müze Kütüphanesi

Войдите или зарегистрируйтесь, чтобы оставить отзыв
*****
Smooth
A hidden gem of a museum with a rich collection representing Turkish literature. The exhibits are well-curated and beautifully displayed, providing an immersive experience into the world of literature. The library is a book lover's paradise, filled with rare editions and literary treasures. The staff is friendly and knowledgeable, offering insightful information about the works and authors. A visit to this museum is like stepping into the pages of a novel, leaving you inspired and appreciative of Turkish literary heritage.
Полезный отзыв?
****
Gülhane Parkı'nın iç...
Gülhane Parkı'nın içerisinde bulunan orijinal eserlerin de bulunduğu bir kütüphanedir. Tarihi bir yerdir burası. Ücretsiz yararlanılıyor. İçeriye gezi için gezecekseniz güvenlik görevlisi eşyalarınızı dolaba koyduruyor, kilitlettiriyor ve siz kütüphaneden çıkana kadar anahtar sizde kalıyor. Fotoğraf ve video çekmek yasak. Çektiğiniz an dibinizde bitiyor çalışanlar. Edebiyatsever iseniz mutlaka buraya gelmenizi öneririm.
Полезный отзыв?
*****
İçerisi çok kıymetli...
İçerisi çok kıymetli eserler ve Ahmet Hamdi’nin eşyaları ile dolu, müze kısmı halka açık ancak kütüphane kısmını yalnızca edebiyat ile meşgul olanlar kullanabilir burada amaç içerideki kitapları akademik açıdan uygun olarak kullanılmasının istenmesi -çok güzel bir düşünce -atmosferi daha iyi anlaşılır kılıyor - çok saygılı ver temiz çalışanlar var tebrik ederim. kültür bakanlığından eğer yazılı dilekçe alırsanız fotoğraf çekimi yapabilirsiniz
Полезный отзыв?
*****
Bir süredir geçici o...
Bir süredir geçici olarak kapalı müthiş kütüphane-müze. Açıl artık biz sana hasret kaldık... :'( Şahane bir havası var, kitaplarsa edebiyat ağırlıklı ama felsefe kitapları da var. Sessiz, sakin ve boş oluyor. Gülhane manzarası da çok hoş. Ancak kliması olmadığından çok sıcak havalarda pek tavsiye etmem.
Полезный отзыв?
*****
Edebiyat severlerin...
Edebiyat severlerin bayılacağı bir yer.Okuma salonları, yazarların kullandığı eşyalar sergileniyor, masaların üzerinde şiirleri var, dergilerin olduğu bir alan var.
Полезный отзыв?
**
Edebiyat kütüphanesi...
Edebiyat kütüphanesi olmasının sebebi ile ders çalışmaya müsaade etmiyorlar içeriden kitap alıp okuyabiliyorsunuz ama hepsi edebi eserler edebiyat kütüphanesi olmasi sebebiyle, alan çok şık çok güzel fakat sadece edebiyat okuyan insanlara açılmış olması sıkıntılı
Полезный отзыв?
*****
16.yy padişahın geçe...
16.yy padişahın geçen alayları izlemesi için yapılan köşk günümüzde Ahmet Hamdi Tanpınar Müzesi(1901-1962) olarak kullanılmaktadır.O gürültünün içinde sakin bir köşe...
Полезный отзыв?
*****
Adını meşhur edebiya...
Adını meşhur edebiyatçımız olan Ahmet Hamdi Tanpınar'dan alan bir müze ve kütüphanedir. II.Mahmut tarafından 1810 yılında, Topkapı Sarayı'nı çeviren surların bir köşesine yaptırılan Alay Köşkü, bu müzenin bulunduğu yapının ilk hâliydi. Cumhuriyetten sonra, bu köşkte edebiyat toplantıları düzenlendi. 2011 yılında, bir müze olmuş ve ziyaretçilerini almaya başlamıştır. Müzede, edebiyatçıların arşivleri bulunuyor ve edebiyata ilgisi olanların gelip görmesi gereken yerlerden biridir. Ayrıca, bir bölümde de kütüphaneden bir kitap alıp okuyabiliyorsunuz. İçeride fotoğraf ve video çekmek yasak. Kütüphanede hep edebî türler var, yani araştırma kitapları pek bulunmuyor ama bu hâliyle de pek güzel ve pek ziyarete değer olduğunu düşünüyorum. Kaldı ki araştırma yapmak için sadece araştırma türünde kitaplar kullanmak zorunda değiliz, zira bu kitaplar da yazıldığı dönemi aktarmakta. -Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Müze Kütüphanesi'ne ulaşım için, T1(Bağcılar-Kabataş) tramvay hattının Gülhane tramvay istasyonunda inebilir, Marmaray ile Sirkeci Tren Garı'nda inebilir, T5(Alibeyköy Cep Otogarı-Eminönü) tramvay hattının Eminönü tramvay istasyonunda inip yürüyebilir, Eminönü'ne giden otobüslerden birine binerek de gidebilirsiniz. Son olarak da 30 Aralık 2023'te açılacak bulunan T6(Kazlıçeşme-Sirkeci Tren Garı) tramvay hattının Sirkeci Tren Garı tramvay istasyonunda inerek gidebilirsiniz.
Полезный отзыв?
*****
Öncelikle kitapsever...
Öncelikle kitapseverler için muhteşem bir yer, içerisi ahşap ve kitap kokuyor, o atmosfer insanı büyülüyor gerçekten. Eğer benim gibi ders çalışmak için gitmek niyetinde iseniz de üzücü bir haberim var; maalesef ki Edebiyat öğrencileri dışındaki üniversite öğrencilerine ders çalışma izni yok… Ama kitap okumaya izin veriyorlar, herkes girip kendi kitabını ya da kütüphaneden istediği kitabı okuyabiliyor. Çantalarınızı dolaba kilitliyorlar. İçeride de fotoğraf çekmek yasak. Gülhaneye bakan pencerenin yanında gün boyu ders çalışırım diye düşünerek gittiğim ama yalnızca kitap okuyabildiğim, insanı tazeleyen müthiş bir yer. Kitap okumak için lütfen gidinnn…
Полезный отзыв?
*****
Girişte çantanızı em...
Girişte çantanızı emanet dolabına bırakıyorsunuz ve anahtarınız siz de kalıyor. İçeride fotoğraf çekmek yasak. İnanılmaz huzurlu bir ortamı var, ders çalışmak, kitap okumak, harika eserleri incelemek için müthiş bir seçenek. Biz Ara Güler fotoğraf albümünü inceledik, kusursuzdu.
Полезный отзыв?
Читать все отзывы (21)

News

Новости не найдены

Interesting