4.3333 20

PTT Museum

65

Museum PTT Museum in ratings 2024:

Not in TOP-3
В рейтинге лучших музеев PTT Museum занимает 65 место. В округе Шиле 27 место.
Exhibits on mail & telecommunications. Postal service artifacts, stamps, telegraphs & telephones displayed in a historic post office.
151 views
0 в избранных
20 reviews
exposition
kids
traff
infrastructure
location
price
Exhibits on mail & telecommunications. Postal service artifacts, stamps, telegraphs & telephones displayed in a historic post office.

Show map

0

«PTT Museum» located: Hobyar, PTT Museum, Büyük Postane Cd. No:44, 34112 Fatih/İstanbul, Türkiye , Шиле. Website музея pttpulmuzesi.org.tr . As of 2024-07-25 06:23:08 «PTT Museum» takes 65 place in Museums Istanbul. See awards and statuses Istanbul 2024.

Is it your company? Get access to card editing and additional features

Report a problem

Share

Contact

Address: Hobyar, PTT Museum, Büyük Postane Cd. No:44, 34112 Fatih/İstanbul, Türkiye Шиле
Tuesday: 9 AM–12 PM, 1:30–4 PM
Wednesday: 9 AM–12 PM, 1:30–4 PM
Thursday: 9 AM–12 PM, 1:30–4 PM
Friday: 9 AM–12 PM, 1:30–4 PM
Saturday: Closed
Sunday: Closed
Monday: 9 AM–12 PM, 1:30–4 PM

Foto

Reviews to PTT Museum

Войдите или зарегистрируйтесь, чтобы оставить отзыв
****
متحف مكتب البريد الع...
متحف مكتب البريد العام PTT Müzesi يقع في منطقة سيركجي، في العاصمه التاريخيه للدوله العثمانية وعاصمة السياحه للدوله التركيه اسطنبول. .. داخل مبنى تاريخي تم بناؤه في 1909 كمبنى لوزارة البريد والتلغراف قبل أن يتحول إلى مكتب بريد، يحتوي على هواتف وطوابع بريدية مختلفة من العهد العثماني. ...... PTT Müzesi
Полезный отзыв?
****
Gezilip görülmesi ge...
Gezilip görülmesi gerekir fakat şu zamanlarda tadilatta. Restorasyon uzun sürmez umarım. Istanbula gelince mutlaka gezmelisiniz...
Полезный отзыв?
*****
Postane içinde fotoğ...
Postane içinde fotoğraf çekilmesine izin verilmiyor. / Sağında Allamedji (Allameci) Han,arkada Hobyar Cami var. / Karşısında Vlora Han, Erzurum Han, Muhsinoğlu Han var./ Mimar Vedat Tek.
Полезный отзыв?
*****
Hafta içi açık olan...
Hafta içi açık olan müzede oldukça büyük. Sadece pullara bakmak bir gün alabilir :) Giriş ücretsiz. İçeride fotoğraf çekmesi yasak. Görülmesi gereken müzelerden.
Полезный отзыв?
*****
Dış cephesi tadilatı...
Dış cephesi tadilatından dolayı ziyarete kapalı. Daha önce içini görme imkanı olanlar şanslı. Son yüzyıl yapılarından. Tadilattan sonra inşaallah satılmaz.
Полезный отзыв?
*****
Keyifli bir müze, ço...
Keyifli bir müze, çok fazla eser yok. Geçmiş dönemlerdeki iletişim araçlarını, telefon, telgraf posta pulu gibi pek çok değişik iletişim aracını görebiliyorsunuz. Geçmişten günümüze nasıl değişimler olduğunu görmek insanı hayretler içinde bırakıyor.
Полезный отзыв?
*
Giremediğimiz müzedi...
Giremediğimiz müzedir kendileri, güvenlik görevlisinin paylaştığı bilgiye göre 5 yıldır da kapalı imiş. Maalesef elimiz boş döndük.
Полезный отзыв?
*****
Gezerken heyecan, hü...
Gezerken heyecan, hüzün, mutluluk... gibi bir çok farklı duyguyu bir arada yaşadığım bir yapıdır. Pul koleksiyonu olduğu günlerde ziyaret etmiş bulundum ve armağan olarak bırakılan kartlardan aldım. Bunlar beni sevdiğim birine yeniden kart atmak için teşvik etti. Üstelik bu üzerine pullar yapıştırdığım kraft bir zarf oldu. İnanılmaz bir duygu. Çocukluğumu geri almış gibiydim. Orada olun! Mimar Vedat Tek'in bu ilk ve nostaljik eserini ziyaret etmekle kalmayın onu yaşayın!
Полезный отзыв?
****
Amazing
Amazing
Полезный отзыв?
*****
Muze
Muze
Полезный отзыв?
Читать все отзывы (20)

News

Новости не найдены

Interesting