20

Turkish Journalists Association Press Museum

102

Museum Turkish Journalists Association Press Museum in ratings 2024:

Not in TOP-3
В рейтинге лучших музеев Turkish Journalists Association Press Museum занимает 102 место. В округе Шиле 45 место.
481 views
0 в избранных
20 reviews
exposition
kids
traff
infrastructure
location
price

Show map

Müzekart+ , tarih severler, sanat tutkunları, yaşadığı şehrin güzelliklerini keşfetmek isteyenler için bir hazine niteliğinde. Müzekart+ ile bir yıl boyunca T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet'ine bağlı 300'ü aşkın müze ve ören yeri gezilebildiği gibi, (bazı özel müzeler ücretsiz ziyaret ediliyor, sergiler ve tiyatro temsilleri indirimli) izleniyor. Kafe ve hediyelik eşya mağazalarındaki alışverişlerde daha az ücret ödeniyor.

«Turkish Journalists Association Press Museum» located: Mollafenari, Turkish Journalists Association Press Museum, Divan Yolu Cd. No:76, 34120 Fatih/İstanbul, Türkiye , Шиле. Website музея kvmgm.ktb.gov.tr . As of 2024-07-25 07:32:21 «Turkish Journalists Association Press Museum» takes 102 place in Museums Istanbul. See awards and statuses Istanbul 2024.

Is it your company? Get access to card editing and additional features

Report a problem

Share

Contact

Address: Mollafenari, Turkish Journalists Association Press Museum, Divan Yolu Cd. No:76, 34120 Fatih/İstanbul, Türkiye Шиле
Tuesday: 10 AM–4 PM
Wednesday: 10 AM–4 PM
Thursday: 10 AM–4 PM
Friday: 10 AM–4 PM
Saturday: Closed
Sunday: Closed
Monday: 10 AM–4 PM

Foto

Reviews to Turkish Journalists Association Press Museum

Войдите или зарегистрируйтесь, чтобы оставить отзыв
**
Çok özensiz hazırlan...
Çok özensiz hazırlanmış bir müze
Полезный отзыв?
****
متحف الصحافة TGC Bas...
متحف الصحافة TGC Basın Müzesi يقع في منطقة تشمبرلي طاش، ويعمل تحت إدارة اتحاد الصحفيين الأتراك، يشغل مبنىً تاريخي بني عام 1865، وكانت فيه وزارة التعليم آتذاك، يعرض المتحف الأدوات البدائية للصحافة التي تشمل نماذج من حجارة الطباعة، وآلات كاتبة، وآلات طباعة، وتلغراف وبرقيات. ....
Полезный отзыв?
*****
malesef kapalı olduğ...
malesef kapalı olduğu için içine giremedik, inşallah bir dahaki sefere..
Полезный отзыв?
**
Ücretsiz girebildiği...
Ücretsiz girebildiğim bu müzede pek de ilgimi çeken birşey olmadı. Gazetecilik ve basında kullanılan makineleri koymuşlar. Neredeyse Müze havası bile yok. Halbuki açilişina oldukça fazla iş insanları destekte bulunduğunu okudum.
Полезный отзыв?
***
직원영어 못함, 정오...
직원영어 못함, 정오시간에 방문했는데 close만 반복함. 건물외부보수공사중인 것으로 보면 임시휴무인듯함.
Полезный отзыв?
***
İçeri girince kendim...
İçeri girince kendimi 80 lerde bir kamu kurumunda gibi hissettiğim yer. Sigrafitto (iğnenin seramikle dansı) sergisine gitmiştim.
Полезный отзыв?
****
İstanbul’da Çemberli...
İstanbul’da Çemberlitaş’taki tarihi bir binada hizmet veren Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’ne bağlı bir müzedir. Türkiye’nin ilk, dünyanın dördüncü basın müzesidir[1]. 1988 yılında hizmete giren müzede basın teknolojinin geçirdiği değişiklikleri göstermek üzere; taşbaskı örnekleri, düz baskı makinesi, rotatif tipo entertip, prova tezgâhları, giyotin, eski daktilolar, teleksler, telefotolar sergilenir Müzenin bölümleri “Basın tarihinden örnekler” bölümünde İbrahim Müteferrika’nın kurduğu Osmanlı Devleti’ndeki ilk matbaanın birebir maketi, bu matbaada basılmış bazı örnekler, 1828 tarihli “Vekayi-i Mısriye” gazetesi ile, Türk gazetecilik tarihinin gelişimini anlatan belge ve gazeteler yer alır. “Dizgi ve baskı makineleri” bölümünde 19. yüzyıldan kalma ve kullanılabilir durumda bir cilt presi ile bir kabartma makinesi sergilenir. Ayrıca radiofoto ve telefoto cihazlarının ilk örnekleri ve teleks cihazları, 1970’li yıllarda kullanılmaya başlayan dizgi makinesi örneği, tipo baskı için kullanılan aletler, klişe yapmakta kullanılan araç gereçler sergilenir. Anı eşyaları bölümünde Türk basın hayatında iz bırakmış kimi gazetecilerin anı eşyaları bulunur. Müzede ayrıca güncel sergi salonları, kütüphane ve dokümantasyon merkezi, el sanatları sergi salonu bulunur. Müze binası Müze binası, Maarif Nazırı Safvet Paşa tarafından 1865 yılında inşa ettirilmiş neo-klasik tarzda inşa edilmiş dört katlı bir yapıdır. Maarif-i Umumiye Nezareti ve Darülfünun (üniversite) hizmetinde kullanıldı. Türk resim sanatının ikinci sergisi 1 Temmuz 1875’te, o sırada Darülfünun olarak hizmet vermekte olan bu binada açıldı (birincisi 27 Nisan 1873’te Sultanahmet’teki Sanayi Mektebi’nde açılmıştı). Şeker Ahmet Paşa’nın öncülüğünde düzenlenen karma sergide ressamın kendi eserleri ile diğer Türk ressamların ve yabancı ressamların eserleri yer alıyordu. Bina, II. Abdülhamit döneminde "Sansür Heyeti"'ne tahsis edildi. Bu devirde gazetelere girecek bütün yazıların provaları akşam gazetelerin yazı işleri müdürleri tarafından heyete sunulmakta; sansür memur
Полезный отзыв?
***
Ücretsiz giriş ama b...
Ücretsiz giriş ama basın müzesi için vasat denebilir. İçerisinde eski fotoğraf makineleri, baskı makineleri daktilolar telefonlar var. Müzede fotoğraf çekmek yasakmış. İçerik daha zenginleştirilebilir ve mevcut içerikler hakkında bilgilendirici içerikler (animasyon, metin, fotoğraf vs) eklenebilir.
Полезный отзыв?
*
Türk basınında öneml...
Türk basınında önemli yer tutan fotoğraf makinelerinin (mesela ilk kadın foto gazeteci eleni küreman’ın makinesi burada) sergilenip bir iletişim aracı olan fotoğraf makinesiyle fotoğraf çekmenin yasak olduğu über saçma müze. Uğramayın! tez zamanda kapansınlar. Türk basınının bir halt olmadığı şu müzeye bakılarak görülebilir.
Полезный отзыв?
***
Giriş Ücretsiz. İçer...
Giriş Ücretsiz. İçerde resim çekmeye izin vermediler . Basın müzesi ama özgürlük yok. Oldukça önemli tarihi matba ve diğer gereçler var bir düzen ve sergi tam olarak sergilenmemiş Biraz bakımsız ilgisiz yer. Gezi için 20- 30 dj yeterli olacaktır.
Полезный отзыв?
Читать все отзывы (20)

News

Новости не найдены

Interesting